96-230 Biała Rawska

Marzec 2018

"W marcu jak w garncu"

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

W naszym przedszkolu Dzień Kobiet nie przeszedł do lamusa.

Tego dnia chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom,

nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów...

Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.

Natomiast chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni

dla wszystkich kobiet małych i dużych.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy, to doskonały sposób na rozwijanie u dzieci szacunku do kobiet.

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca tradycyjnie,  jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny,                                                                                                        czyli pożegnanie zimy.                                                                                                                                                                                                                                                           Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły  w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku.                                                                                                                                                                                                                  Starszaki wraz z opiekunami radośnie przemaszerowały ulicami miasta w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna.                         Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- słomianą kukłę Marzannę wszystkie dzieci uroczyście pożegnały.                                                                                      Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” próbowały wystraszyć zimę,                           a następnie przy wspólnym śpiewie podpalono Marzannę i wrzucono do rzeki.                                                                                                                                                   Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!

Znalezione obrazy dla zapytania marzanna kukła