96-230 Biała Rawska

Przedszkole w Białej Rawskiej

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Grudzień

Grudzień 2022

W grudniu rzadko ptak zaśpiewa
w srebrze stoją wszystkie drzewa.

1 grudzień - Z wizytą u seniorów

Dzieci w naszego przedszkola odwiedziły seniorów z Bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przedszkolaki złożyły serdeczne  życzenia z okazji Dnia Seniora i obdarowały zapasem herbat. To sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom. Wizyta była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

6 grudzień  - Mikołajki

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Kiedy przychodzi miesiąc grudzień, kalendarz wskazuje 6 grudzień wszyscy ludzie śpieszą, aby dzień św. Mikołaja był dniem dobroci i miłości dla wszystkich ludzi a szczególnie dla wszystkich dzieci. Jak co roku w święto św. Mikołaja w naszym przedszkolu odbyła się zabawa mikołajkowa. Była to impreza z udziałem rodziców. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w licznych zabawach i konkursach. Na koniec nastąpiło wręczenie prezentów dla wszystkich grup przedszkolnych. Przedszkolaki były zadowolone z otrzymanych prezentów i słodkich upominków.

14 grudzień  - Gminne jasełka

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Białej Rawskiej gościł naszych przedszkolaków, którzy przedstawili na dużej scenie „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Podczas występu przedszkolaki zaprezentowały swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania.

24 grudzień  - Życzenia świąteczne

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA